11.21.2022

Poľská trilógia - S mangom pri Baltiku (III.)

 
Krásny pondelkový podvečer. Dnes by som chcela ukončiť posledným príspevkom poľskú trilógiu. Preto sa dnes bližšie pozrieme na Baltské more a na sadu kozmetiky Baltic Home Spa Fit od mojej obľúbenej značky Ziaja, ktorý bol týmto morom inšpirovaný. Pokiaľ ste ešte nečítali predošlé príspevky z poľskej trilógie, dozviete sa v nich viac o mestách Gdansk a Varšava. 

Gdansk, pláž Stogi s výhľadom na lodenicu

Baltské more je more s najmenšou salinitou na svete a je najväčšou plochu tzv. brakickej vody. Teda vody, ktorá je slanšia ako sladká, ale zároveň sa o nej nedá hovoriť ako o slanej. Je to spôsobené menším objemom vyparovanej vody (lebo je tam chladnejšie), veľkým prítokom sladkej vody z riek a relatívnou uzavretosťou okolia. My sme Baltik navštívili počas dovolenky v Gdansku. A ostali sme veľmi prekvapení a očarení. Našli sme tam nádherné, dlhé a široké zlatisté pláže, ktoré sú fakt tip-top udržiavané. Voda je čistá, hoci vďaka nízkemu obsahu soli nie je až taká priezračná a krásne modrá. Vstup do vody je obvykle veľmi pozvoľný a v čase našej návštevy bolo more veľmi pokojné. Odstrašujúca snáď môže byť len teplota, ktorá v tom najteplejšom období nevystúpi vyššie ako 22°C. V mori sa nachádzajú aj maličké medúzky - tanieratky ušaté, pre človeka len málo nebezpečné pri kontakte s pokožkou, pozor na kontakt so sliznicami. 

Gdansk, pláž Jelitkowo
 
Značka Ziaja sídli v blízkosti Baltského mora, v prístavnom meste Gdansk, takže pre inšpiráciu nemuseli chodiť ďaleko. Rad Baltic Home Spa má vegánske zloženie a väčšina produktov obsahuje minimálne 90% zložiek prírodného pôvodu. Zahŕňa pestrú paletu výrobkov ako aj parfemácií, ja som sa rozhodla pre darčekovú kazetu Baltic Home Spa Fit, ktorá krásne vonia za mangom a obsahuje 4 produkty: želé do kúpeľa, glycerínový peeling, hydratačné sérum na telo s účinkom proti celulitíde a hydratačný pleťový krém. Želé, peeling aj telové sérum obsahujú výťažky z kofeínu, fíg, glukosaminoglukány, ilipe maslo a kysleniu algínovú. V ponuke sú aj produkty s kokosovou, čokoládovo-kávovou a marhuľovou parfemáciou.
 


Želé do kúpeľa je taká zábavná vecička. Myslím, že balenie je najlepšie vyhovujúce pre tento typ produktu - jednoduchý téglik, z ktorého sa produkt ľahko naberá. Ak si pamätáte na film flubber, tak to vyzerá tak nejak podobne, akurát je oranžový. Produkt je hutný ale zároveň strašne ľahko tvarovateľný a príjemný na dotyk. Pri kontakte s vlhkou pokožkou sa celkom rýchlo rozpúšťa a dobre nanáša. Pení málo, ale zato sa rýchlo a pohodlne zmýva, nenecháva lepivý pocit na pokožke. Do vane som ho neskúšala.
+ zábavná konzistencia, nelepí, vôňa
- menej pení


Telový peeling je skôr takej oranžovo-žltej farby. Hoci na obale sa píše, že ide o hrubozrnný peeling, netreba čakať konzistenciu soľných alebo cukrových peelingov. Ide o hustý až pastovitý peeling, ktorý sa dobre nanáša na pokožku a jemne ju dokáže premasírovať. Peelingové čiastočky sú menšie, belavé, v produkte ich pravdepodobne tvorí oxid kremičitý (hydrated silica). Peeling obsahuje glycerín a pokožka je po jeho použití aj jemne  ošetrená. 
+ jemné peelingové čiastočky, hustá konzistencia, vôňa, trochu vyživujúci
- peelingové čiastočky nie sú úplne prírodného pôvodu (napr. cukor, soľ, drvené mušle, semienka, atď). 

 
Telový balzam, resp. telové sérum je bielej farby a trochu hustejšej konzistencie ako bývajú bežné telové mlieka. Rozotiera sa úplne bez problémov, pokožka po nanesení ostáva vyslovene až lesklá. Nezanecháva biele šmuhy. Vpíjanie je skôr pomalšie, chvíľku je pokožka akoby jemne lepivá, ale to ozaj len chvíľku. Hydratácia a výživa pokožky po použití je pre mňa akurátna, tam nemám výhrady. Parfemácia je menej ovocná, menej svieža, v porovnaní so želé a peelingom. Je jemnejšia, akoby som sa natrela mangovým jogurtom. Na pokožke sa vôňa pár hodín udrží. Anticelulitídny efekt posúdiť veľmi neviem, lebo to je omnoho komplexnejší problém, ktorý jedno telové mlieko samo nevyrieši.
+ príjemná konzistencia, dobrá hydratácia a výdrž, jemná pokožka po použití
- chvíľku pocit lepivosti, menej výrazná vôňa
 
 
Ľahký hydratačný krém ma prívlastky anti-pollution a anti-blue light. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, maslo ilipe a morské riasy.  Nie je to produkt, po ktorom by som úplne bežne siahla, preferujem viac produkty na mastnú pokožku. V každom prípade, urobila by som chybu. Ide o ľahký, veľmi málo parfémovaný produkt s príjemne chladivým a hydratačným účinkom. Konzistencia je skoro až krémovo-gélová, dobre sa nanáša, rýchlo vpíja, nenecháva pokožku mastnú ani lepivú. Ja som si ho obľúbila na dni, keď sa nelíčim (pod makeup radšej matujúci krém). Výborne sa kombinuje aj s rôznymi sérami s aktívnymi zložkami, napr. s niacinamidom, peptidmi či kyselinou salicylovou. 
+ hydratácia, chladivý efekt, nemastí, nelepí
- nenašla som

vľavo dole peeling, vľavo hore želé, vpravo dole pleťový krém, vpravo hore telové mlieko

Čo vidieť a robiť pri Baltiku
- zlaté pláže okolo mesta Gdansk - Stogi (s výhľadom na lodenicu) alebo Jelitkowo (s lesom okolo a potokom, ktorý sa vlieva do mora)
- mesto Gdansk
- pláže na polostrove Hel - odporúčam tie ďalej od samotného mestečka (Cypel Helu)
- prechádzka po chodníku okolo celého pobrežia v Heli
- bunkre a vojenské stavby z obdobia 2.svetovej vojny v lese pri mestečku Hel
- Fokárium v Heli (záchranná stanicu pre výskum a ošetrovanie ranených tuleňov)
- na pláži hľadať kúsky jantáru (je ich tam požehnane)
- okúpať sa, tá zima sa dá zvládnuť a vo vode je potom teplejšie ako na pláži
- odvážni môžu ochutnať brakickú vodu
 

Obe fotky pláž na polostrove Hel


Boli ste už niekedy pri Baltskom mori? Kúpali ste sa tam? Zaujal Vás rad Baltic Home Spa od Ziaja?
 
Za zaslanie produktov pre účely recenzie ďakujem eshopu ElNino

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2022

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2022