1.30.2023

Šampón a veľké očakávania


Krásny pondelkový podvečer. Jednou  z vecí, ktoré ma ešte koncom minulého roka veľmi potešili bolo to, že na náš trh prišla (zatiaľ aspoň online) drogéria Hebe. Pri každom mojom výlete do Poľská bola práve Hebe drogéria, kde som sa tešila najviac. V sortimente majú niektoré z mojich obľúbených poľských značiek, napr. Yope, Bielenda či Tołpa. A práve recenziu na produkt značky Tołpa si dnes môžete prečítať - predstavujem Trichologický šampón proti lupinám. 


Tolpa šampón proti lupinám


Výrobca sľubuje účinné vyčistenie pokožky hlavy a vlasov od lupín, prebytočného kožného mazu, nečistôt a stylingových látok. Odstraňuje lupiny a obnovuje rovnováhu pokožky hlavy. Znižuje sekréciu kožného mazu a svrbenie. Umožňuje udržiavať vyvážený mikrobióm a chráni ekoflóru pokožky hlavy. Podporuje pozitívne baktérie a brzdí rozvoj tých, ktoré sú zodpovedné za tvorbu lupín. Hydratuje, dodáva hladkosť, lesk a pružnosť. Prináša úľavu v prípade podráždenej pokožky hlavy. Bezpečné pre farbené vlasy a kadernícke kúry. Účinné látky: rašelina, kyselina glykolová, kyselina mliečna, extrakt z bielej vŕby proti lupinám, extrakt z ovsených semien, pantenol, betaín.Teória veľmi zaujímavá, poďme sa pozrieť aj na prax. Balenie je celkom príjemné, plastové, priehľadné so nálepkou v sivých farbách a aplikátorom vo forme pumpičky. Samotný šampón je konzistenciou hustejší gél, mliečne bielej farby. Vôňa je celkom výrazná, krémová a zároveň svieža. Výrobca odporúča umývanie v dvoch fázach. Keďže je šampón menej penivý, tak to má zmysel, aby sa Vám ho podarilo dobre rozdistribuovať na celú vlasovú pokožku a vlasy. Zmývanie samotné šampónu je okey, ale... ... vlasy sú po umytí divné. Nie sú jemné, hladké, čisté. Ale ťažké a nepríjemné na dotyk. Pôsobia mastným, ťažkým dojmom, akoby ste sa nich použili veľké množstvo stylingových prípravkov a zle ste si ich umyli. A keď sa ich dotknete, máte pocit, akoby Vám na rukách ostávali zvyšky týchto produktov. To je za mňa veľké, veľké, veľké nie. Bohužiaľ! Pretože efekt na vlasovú pokožku je fakt dobrý. Je upokojená, nesvrbí, lupín je menej. Priznám sa, neviem posúdiť efekt úplne, pretože po niekoľkých umytiach som začala šampón kombinovať s iným, aby boli aj vlasy poriadne umyté. Škoda. 

+ zloženie, parfumácia, dobrý efekt na pokožku hlavy

- po použití mastné/neumyté vlasy, nepríjemné na dotyk a pohľad


Poznáte značku Tołpa? Skúšali ste už nejaký produkt? Zvyknete v zahraničí navštevovať mieste drogérie a kupovať miestne značky? 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za vaše komentáre ♥♥♥
Pridaním komentáru súhlasíte so zverejnením a spracovaním poskytnutých osobných údajov.

Používa službu Blogger.

Celý obsah blogu, všetky moje fotografie a text sú chránené autorskými právami. Nesmú byť použité alebo šírené žiadnym spôsobom bež môjho výslovného súhlasu. Owl Heaven 2011-2022

Whole blog content, all of photographs and text are copyrighted and all right reserved. They may not be used or reproduced any way without my permission. Owl Heaven 2011-2022